dlaczego warto byc pewnym siebie

W tym wpisie znajdziesz odpowiedź na pytanie dlaczego warto być pewnym siebie i dzięki temu zyskasz motywację do tego, aby zacząć ją budować i zwiększać.

Pewność siebie to bezcenny kapitał, dzięki któremu łatwiej się żyje. Ta umiejętność przydaje się niemal w każdej dziedzinie naszego życia. To stan, w którym czujesz się dobrze we własnej skórze i akceptujesz siebie wraz ze swymi niedoskonałościami. Osobom pewnym siebie przypisuje się większe zdolności, umiejętności i magnetyzm, podziwia się je. A to tylko niewielki zasób pozytywnych aspektów płynących z pewności siebie. O tym, jakie jeszcze inne korzyści płyną z pewności siebie, dowiesz się z tego posta.

Pewność siebie pomaga w osiąganiu celów

Być może stawiasz przed sobą wiele celów, ale żadnego z nich nie osiągasz… bo brakuje Ci pewności siebie. Jest ona napędem, sprawia, że zaczynasz nowe rzeczy, wdrażasz innowacyjne pomysły, których inni nie mają odwagi się podjąć. A do tego jesteś konsekwentny i jasno bronisz swoich racji.

Potrafisz mówić „nie”, żeby nie brać na siebie niepotrzebnych zobowiązań i wiesz, kiedy mówić „tak”, gdy do Twoich drzwi pukają nowe możliwości.

Pomyśl. Jakby to było gdybyś działał pomimo strachu przed porażką, nieznanym czy oceną innych, bo pewność siebie pomaga Ci ten strach zwalczyć?

Stawiasz przed sobą ambitne wyzwania, bo wiesz, że możesz im podołać. Sam widzisz, że wynikają z tego tylko pozytywne rzeczy, bo koncentrujesz się na tym, czego chcesz, a nie na absurdalnych myślach, nękających ludzi, którym brakuje pewności siebie.

Czyż to nie brzmi na tyle zachęcająco, aby zawalczyć o poczucie pewności siebie?

Jesteś jak swój najlepszy przyjaciel

Pewność siebie nie oznacza, że osiągniesz stan niezmąconego spokoju, ale dzięki niej potrafisz sobie radzić pomimo lęków i niepewności, które dopadają każdego w różnych momentach życia. Umiesz sobie radzić z wyzwaniami codzienności, śmiało wychodząc im naprzeciw.

Czujesz się dobrze we własnej skórze (fizycznie i psychicznie), lubisz siebie, jesteś dla siebie po prostu dobry. Masz świadomość swoich mocnych i słabych stron, zalet i talentów, wiesz, że nie musisz być idealny, bo jesteś wartościowy taki, jaki jesteś.

Bez cienia fałszywej skromności potrafisz się docenić, mówić o swoich sukcesach i cieszyć się nimi.

Z wyrozumiałością akceptujesz swoje wady i niedoskonałości (bo kto ich nie ma). Umiesz wybaczyć sobie błędy, nie rozpamiętujesz ich w nieskończoność i dzięki temu potrafisz iść do przodu i próbować kolejnych rzeczy.

Masz zdrowe podejście do relacji z innymi ludźmi

Dzięki powyższym zachowaniom i dobrej relacji z samym sobą jesteś postrzegany przez innych ludzi jako osoba naturalna i autentyczna, bo tak się czujesz i to widać.

Z otwartością i życzliwością traktujesz innych, ponieważ darzysz ich szacunkiem i nie postrzegasz jako zagrożenia. Czujesz, że jesteś wartościowy i nie musisz nic udowadniać.

Nie podchodzisz do nowych znajomości z oczekiwaniem odrzucenia, intrygi czy zdrady, nie wydajesz pochopnych wyroków, bo nie zakładasz złych intencji i czyhających na Ciebie „złych” ludzi.

Warto być pewnym siebie, bo wtedy nie rywalizujesz, tylko działasz z poczuciem wspólnego celu lub przychylnie reagujesz na sukcesy innych.

Podsumowanie – dlaczego warto być pewnym siebie?

Jak widzisz, pewność siebie wspiera Cię w życiu, podnosi jego wartość i jakość. A co więcej, sprawia też, że relacje z innymi ludźmi są lepsze i oparte na szczerości. Będąc pewnym siebie, możesz budować wokół siebie takie środowisko, w jakim chciałbyś żyć. Czy wobec tylu pozytywnych cech, zjawisk i rzeczy można przejść obojętnie?

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę zostaw swój komentarz!
Proszę podaj swoje imię